PREMIJER BiH: Borac grabi ka Evropi!

Banjalučani slavili protiv Slavije u Istočnom Sarajevu (1:2) golovima Stokića i Maletića. U Bijeljini, Radnik deklasirao Široki Brijeg (4:0).
Banjalučki Borac uprkos svim problemima koje klub ima odlično gura u proljećnem dijelu sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Poslije remija sa Zvijezdom u Gradačcu (1:1) i pobjede nad Željezničarom (2:0) u Banjaluci, izabranici Slobodana Starčevića su uknjižili prvi gostujući trijumf ovog proljeća i potvrdili tezu da imaju tim za Evropu. Sa ova tri boda, zauzeli su četvrto mjesto i ukoliko nastave da pružaju ovakve partije, ni četvrti put zaredom im evropska takmičenja neće izmaći.

Već poslije 15 minuta derbija 18. kola, crveno-plavi su vodili 2:0 pogocima Joce Stokića i Darka Maletića, da bi u drugom dijelu "sokolovi" poslije akcije Edina Dude i egzekucije Zorana Kokota uspjeli da postignu počasni gol.

Već u sedmom minutu, Stokić je sa dvadesetak metera uputio projektil koji je završio ispod mjesta gdje se spajaju prečka i stativa! Bio je to njegov deveti gol ove sezone kojim je pokazao da je u odličnoj formi. Osam minuta kasnije, Maletić je sa 16 metara volej udarcem zatresao mrežu golmana Slavije Ratka Dujkovića za 0:2.

"Sokolovi" su bolje ušli u drugo poluvrijeme i smanjili preko Kokota u 53. minutu, ali više od časnog poraza nisu mogli. Doduše, još jednom su savladali Asmira Avdukića, ali je pogodak poništen zbog opravdano dosuđenog ofsajda.

Napomenimo i da je susretu u Istočnom Sarajevu prisustovalo i oko stotinu navijača Borca, popularnih Lešinara.

Radnik je deklasirao Široki Brijeg u Bijeljini sa 4:0 pogocima Marka Basare, Marka Jevtića, Dragana Ristića i Marka Obradovića, a za iznenađenje se postarao pretposljednji Travnik, koji je u Mostaru pobijedio Zrinjski rezultatom 1:2 i osvojio važna tri boda u borbi za opstanak.

Olimpik iz sarajevske Otoke osvojio je bod na gostovanju GOŠK-u u Gabeli (1:1) i učvrstio se na trećem mjestu prvenstvene tabele.