Stokić počeo, Trivunović završio

Fudbaleri Borca konačno su pobedili Željezničar! Nakon pet mečeva posta, Banjalučani su u derbiju 17. kola Premijer lige BiH savladali aktuelnog prvaka i lidera - 2:0.

Bila je to kvalitetna fudbalska predstava ako se uzme u obzir da je teren Gradskog stadiona više ličio na kaljužu. Takvi uslovi, čini se, više su odgovarali "crveno-plavima" koji su u prvih 15 minuta dva puta opasno zapretili preko Nemanje Bilbije. Što nije njemu pošlo za nogom, jeste Joci Stokiću, koji je u 33. minutu iz slobodnog udarca matirao Marijana Antolovića. Prvi strelac Borca imao je pomoć živog zida.

Samo četiri minuta kasnije, Darko Maletić izveo je korner sa desne strane, odbrana "plavih" potpuno je zaboravila na Vuleta Trivunovića, koji je na drugoj stativi neometan zakucao loptu u mrežu. Četa Slobodana Starčevića je do kraja susreta rutinski sačuvala stečenu prednost te zasluženo pobedila velikog rivala.
Srpski derbi 17. runde pripao je Radniku, koji je kao gost porazio Leotar (2:1). Bijeljinci su do velikog slavlja na "Policama" stigli na krilima Matije Kataneca i Marka Basare, tako da su sa šest bodova ovog proleća potpuno "pobegli" iz zone ispadanja.

Uspešna kao gost bila je i Slavija. "Sokolovi" su golovima Zorana Kokota i Feđe Dudića pobedili Travnik rezultatom 2:1, čime su se iskupili za prošlonedeljni kiks pred svojim navijačima protiv Širokog.
Rudar Prijedor izgubio je od Sarajeva na "Koševu" (0:3) u utakmici u kojoj je pri rezultatu 0:0 postigao regularan gol. Međutim, pogodak Harisa Handžića nepravedno je poništen zbog ofsajda.

Rezultati 17. kola: Sarajevo - Rudar Prijedor 3:0 (Hadžić 19, 73, Melunović 24), Zvijezda - GOŠK 2:1 (Diata 8, Džafić 25 - Bišević 33), Olimpik - Gradina 2:1 (Smajić 47, Mišić 76 - Likić 22 penal), Velež - Čelik 2:1 (Ćemalović 15, Okić 64 - Dedić 59), Travnik - Slavija 1:2 (Isaković 78 - Kokot 60, Dudić 65), Leotar - Radnik 1:2 (Janković 71 penal - Katanec 33, Basara 86), Borac - Željezničar 2:0 (Stokić 33, Trivunović 37), danas: Široki Brijeg - Zrinjski (15 časova).
Plasman: 1. Željezničar 38, 2. Sarajevo 36, 3. Olimpik 32, 4. Slavija 29, 5. Zrinjski (meč manje) 29, 6. Široki Brijeg (meč manje) 28, 7. Borac 28, 8. Čelik 23, 9. Leotar 22, 10. Rudar Prijedor 21, 11. Radnik 21, 12. Zvijezda 18, 13. Velež 17, 14. GOŠK 15, 15. Travnik 14, 16. Gradina 3.